Чому шапинкові гриби не ростуть під водою

Шапинкові гриби, до яких належать їстівні види, такі як печериці, опеньки та боровики, є наземними організмами, які залежать від специфічних умов для росту та розвитку. Оскільки ці умови відсутні під водою, шапинкові гриби зазвичай не ростуть в акватичних середовищах.

Відсутність кисню

Шапинкові гриби, як і більшість інших наземних організмів, потребують кисню для дихання. Під водою концентрація кисню значно нижча, ніж у повітрі, що унеможливлює ріст грибів. Гриби отримують кисень через міцелій, який є мережею грибних ниток, що поширюється по субстрату. Наземні гриби мають доступ до кисню з атмосфери, тоді як у воді кисень розчиняється і його концентрація недостатня для підтримки росту грибів.

Недостатнє освітлення

Багато шапинкових грибів залежать від світла для фотосинтезу. Хоча гриби не є рослинами, вони мають симбіотичні відносини з водоростями або ціанобактеріями, які здійснюють фотосинтез, забезпечуючи гриби поживними речовинами. Під водою світло проникає на обмежену глибину, що унеможливлює фотосинтез і, як наслідок, ріст грибів.

Відсутність відповідного субстрату

Шапинкові гриби ростуть на різноманітних органічних речовинах, включаючи гниючу деревину, листя та ґрунт. Ці субстрати забезпечують грибам поживні речовини, необхідні для росту. У водних середовищах відсутність відповідного субстрату також обмежує ріст грибів.

  ЩО БІЛЬШЕ 3/10 ЧИ 4/15

Конкуренція з іншими організмами

Під водою безліч водних організмів, таких як бактерії, водорості та інші мікроби, конкурують за поживні речовини та ресурси. Ця конкуренція ускладнює шапинковим грибам отримання достатньої кількості поживних речовин для виживання та росту.

Вплив води на структуру гіфів

Гриби мають міцелій, складений з гіфів, які є тонкостінними трубоподібними структурами. Вода може проникати в гіфи, викликаючи їх набухання та розривання. Це пошкодження гіфів може пошкодити міцелій і перешкодити росту грибів.

Осмотичний тиск

У воді концентрація солей вища, ніж у грибних гіфах. Це створює осматичний тиск, який змушує воду надходити в гіфи. У надлишку вода може перевищити здатність гіф підтримувати гомеостаз клітин, що призводить до їх загибелі.

Винятки

Існує дуже мало видів шапинкових грибів, які здатні рости у воді або на межі води. Наприклад, водний гриб Psathyrella aquatica можна знайти на гниючій деревині в стоячій воді. Однак ці види є рідкісними і їх не слід розглядати як представників типових шапинкових грибів, які ростуть під водою.

На відміну від наземних грибів, дріжджі та плісняві гриби можуть рости під водою, оскільки вони мають різні біологічні характеристики і адаптації, які дозволяють їм виживати в середовищі з обмеженим киснем та світлом.

  ЧОМУ НЕ МОЖНА СТРИГТИ КОТІВ

Запитання 1: Чому шапинкові гриби не ростуть під водою?

Відповідь: Шапинкові гриби, як і всі інші види грибів, є аеробами, тобто організмами, які потребують кисню для виживання. Кисень необхідний грибам для дихання та розкладання органічної речовини. Під водою кисню значно менше, ніж у повітрі, тому грибам бракує необхідного кисню для росту та розвитку.

Запитання 2: Чому під водою ростуть лише деякі види грибів, наприклад, водна пліснява?

Відповідь: Водна пліснява та інші водні гриби є факультативними анаеробами, тобто вони можуть виживати як в аеробних, так і в анаеробних (безкисневих) умовах. Ці гриби мають механізми, які дозволяють їм використовувати вуглекислий газ або інші сполуки замість кисню для енергетичних потреб.

Запитання 3: Чи можуть гриби рости на предметах, занурених у воду?

Відповідь: Ні, зазвичай шапинкові гриби не можуть рости на предметах, занурених у воду, через відсутність доступу до кисню. Однак деякі види водних грибів можуть рости на поверхні предметів, що перебувають під водою, при цьому отримуючи кисень з повітряного проміжку над поверхнею води.

Запитання 4: Чому гриби не ростуть на мокрих ділянках землі?

Відповідь: Хоча мокрі ділянки землі містять більше кисню, ніж вода, його все ще може бути недостатньо для підтримки росту шапинкових грибів. Оптимальний рівень вологості для росту грибів становить близько 60-80%. При вищому рівні вологості доступ кисню зменшується, що обмежує ріст грибів.

  ЩО ПОДАРУВАТИ З ПОСУДУ

Запитання 5: Чи існують якісь гриби, які можуть рости під водою на великій глибині?

Відповідь: Наразі невідомо про види шапинкових грибів, які можуть рости під водою на великій глибині через відсутність кисню і високий тиск. Однак деякі види глибоководних бактерій здатні утворювати симбіотичні співвідношення з грибами, утворюючи грибобактеріальні спільноти, що населяють глибоководні середовища.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *